Łupież

Łupież to przykry problem dotykający miliony kobiet i mężczyzn na całym świecie.

Bardzo często przyczynia się do niskiej samooceny, nieśmiałości i kompleksów osób walczących z łupieżem, a dostępne rozwiązania często okazują się nieskuteczne. Łupież jest problem nie tylko o charakterze zdrowotnym, ale także estetycznym. Widoczny gołym okiem złuszczony naskórek pozostaje na włosach i ubraniu.

Co jest przyczyną łupieżu?

Komórki skóry głowy (tak samo jak wszystkie komórki skóry na ciele człowieka) obumierają i są zastępowane przez nowe komórki. Jest to proces naturalny i w przypadku zdrowej skóry głowy zachodzi raz w miesiącu, a obumarłe komórki są usuwane podczas mycia głowy lub czesania włosów. Łupież powstaje kiedy drożdżak o nazwie Malassezia globosa rozwija się na skórze głowy. Ten mikroskopijny grzyb występuje naturalnie na skórze głowy i odżywia się tłuszczami skóry – innymi słowy pasożytuje na sebum wydzielanym przez mieszki włosowe. Czasem jednak grzyb zaczyna nadmiernie się rozwijać, powodując podrażnienie skóry głowy i przyspieszenie procesu złuszczania naskórka.

W ten sposób wymiana martwych komórek skóry na nowe zachodzi nie raz na miesiąc, ale nawet raz na jeden/dwa tygodnie. Usuwanie tak dużej ilości obumarłych komórek trwa dłużej niż zazwyczaj, dlatego ich przedłużony kontakt z sebum powoduje ich sklejanie się. Wydzielina gruczołów łojowych sprzyja przyklejeniu się do włosów zlepionych komórek i hamuje proces ich naturalnego usuwania.

Jak mogę pozbyć się łupieżu?

By uzyskać całkowitą, szybką i długotrwałą likwidację łupieżu, także tego uporczywego, należy stosować preparaty nowej generacji, w których odpowiednio dobrane składniki aktywne skutecznie ochronią skórę głowy przed łupieżem, oraz pomogą w szybkiej normalizacji struktury naskórka.

Produkty polecane jako rozwiązanie problemu

maska przeciwlupiezowa miniVIDA SHOCK - maska przeciwłupieżowa i normalizująca