Wypadanie włosów w okresie jesienno - zimowym

Wypadanie włosów w okresie jesienno - zimowym to fizjologiczna norma. Zwykle tracisz około 50 włosów dziennie, jesienią - trochę więcej, nawet do 100. Jeśli jednak wypadanie włosów zamiast zmniejszać się - narasta, najwyższy czas pospieszyć włosom na ratunek.

„Prawie wszystkie włosy, które wypadają jesienią, odrastają w czasie ok. czterech miesięcy, niezależnie od ewentualnej suplementacji witamin”, uważa Ramón Grimalt, profesor Uniwersytetu w Barcelonie i członek Hiszpańskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii. Według AEDV (Hiszpańska Akademia Dermatologii i Wenerologii) wypadanie włosów ma miejsce po śmierci włosa.. Ich utratę łatwo zaobserwować na poduszce lub w łazience. W okresie jesienno - zimowym wypadanie włosów jest bardziej intensywne. „Zasadniczo włosy obumierają wiosną, ale zanim wypadną, mijają jeszcze około trzy miesiące. Należy pamiętać że włosy wypadają po to, aby mogły wyrosnąć nowe” mówi doktor Grimalt. „W ciągu ostatnich lat w związku ze zmianą klimatu możemy zaobserwować jak zmienił cykl odnowy włosów, który przesunął się na sierpień- wrzesień”.

AEDV podważa kilka mitów dotyczących wypadania włosów:
  1. Łysienie nie jest skutkiem nagłej utraty wszystkich włosów, jest to proces powolny i stopniowy
  2. Wypadanie włosów w okresie jesienno - zimowym nie dotyczy jedynie kobiet.
  3. Delikatne szczotkowanie lub unikanie fryzur silnie ściągających włosy, nie ma żadnego wpływu na wypadanie włosów, ponieważ ich korzeń znajduje się głęboko w skórze głowy, a włosy które wypadają są już martwe.
  4. Wyrywanie siwych włosów jest bezskuteczne, ponieważ kiedy włosy zaczynają zmieniać swój kolor nie można już zahamować tego procesu i siwienie będzie postępować.
Produkty polecane jako rozwiązanie problemu

ampulki miniVIDA SHOCK ampułki

tonik miniVIDA SHOCK - tonik

szampon miniVIDA SHOCK - szampon przeciw wypadaniu włosów